custom-header

Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy sięgają 1919 roku (początki istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża). Kurs pierwszej pomocy jest niezbędny do ratowania ludzkiego życia. Warto widzieć co robić w przypadku zagrożenia życia. Wtedy każda minuta jest ważna. Zwykle w pobliżu nie znajduje się lekarz lub ratownik medyczny.

Każdy jednak ma obowiązek udzielić pomocy w takim przypadku. Kurs powinien być prowadzony przez profesjonalistów. Najlepiej, aby był prowadzony przez ratownika medycznego lub lekarza, który posiada przygotowanie instruktorskie w zakresie pierwszej pomocy. Odpowiednie certyfikaty wydawane są m. in. przez Europejską Radę Resuscytacji, Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne. Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy to wiedza teoretyczna i praktyczna. Szkolenia dostarcza informacji w jaki sposób bezpiecznie ułożyć osobę poszkodowaną.
Na manekinach można przećwiczyć resuscytację i używanie defibrylatora. Kurs pierwszej pomocy to również udział w fikcyjnej akcji ratowniczej. Dzięki niemu będziemy potrafili ocenić stopień zagrożenia, rodzaje urazów i jak je opatrywać. Wiemy jak zachować się w przypadku wypadku, omdlenia, oparzenia, zadławienia, epilepsji. Udział w takiej akcji pomaga opanować strach. Program kursu pierwszej pomocy jest obszerny. Każda z tych czynności może uratować życie lub uchronić przed kalectwem. Kurs pierwszej pomocy pozwala poczuć się pewnie w każdej sytuacji.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *