custom-header

Czego warto uczyć w szkole

Czego warto uczyć w szkole

Czego warto uczyć w szkole

Pośród wielu nieprzydatnych przedmiotów w szkole wyróżnia się kilka, które są niezwykle ważne, ale nie przywiązuje się do nich zbyt dużej wagi. W szkole średniej najważniejsze są zajęcia, które trzeba zdać na maturze. Matematyka, język polski, języki obce to coś przez co musi przejść każdy uczeń. Dzięki nim uczeń może dostać się na wymarzone studia, zyskuje obeznanie, uczy się logicznego myślenia. To bardzo istotne sprawy, ale dzięki znajomości matmy nie uratujemy życia drugiemu człowiekowi, ani sobie. Do tego potrzebne są praktyczne umiejętności z pierwszej pomocy i znajomość zasad bhp aby zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadków.

Szkolenia z pierwszej pomocy są jednym z elementów nauczania, ale zwykle traktuje się je po macoszemu. Podobnie szkolenia BHP.
Poza tym, osoby które przechodzą takie kursy raz, w wieku kilkunastu lat, w sytuacji kryzysowej nie będą w stanie przypomnieć sobie potrzebnych informacji. System nauczania powinien przewidywać więcej zajęć z pierwszej pomocy oraz bhp. Dzięki temu, można by uniknąć większej ilości wypadków, a jeśli jakiś by się już zdarzył można by ograniczyć jego skutki, bo każdy potrafił by pomóc poszkodowanym.

Oczywiście, jest to idylliczna rzeczywistość, ale gdyby nauczanie było lepsze moglibyśmy się do niej zbliżyć. Tym bardziej, że często to czas gra główną rolę, a dojazd specjalistycznej pomocy może potrwać. Dlatego każdy z nas powinien na własną spróbować podwyższyć swoje kompetencje z tego zakresu. Życie jest nieprzewidywalne, każdy z nas może kiedyś potrzebować szybkiej pomocy.

Więcej: http://www.bhp-center.com.pl/

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *